برگزاری جشن نامزدی در تالار پذیرایی ارکیده تهران

تالار پذیرایی ارکیده ضمن ابراز خرسندی از اینکه شما آقا پسر و دختر خانم محترم توانستید یکدیگر را بیایبد و با آرزوی خوشبختی و سلامتی در زندگی آینده شما دو زوج خوشبخت، از شما عزیزان دعوت می نماید که برگزاری جشن نامزدی خود را در مجموعه ارکیده تهران برگزار کنید، تا علاوه بر بهره مندی از امکانات و خدمات حرفه ای تالار پذیرایی ارکیده، لحظاتی ناب و به یاد ماندنی برای شما رقم زده شود. همانطور که ذکر شد تشریفات مراسم نامزدی جزو خدمات حرفه ای تشریفات مجالس تالار پذیرایی ارکیده تهران است و این مجموعه مفتخر است تا انواع مراسم ها و تشریفات مجالس را به مطابق با سلیقه و خواسته شما و بدون هیچ کم و کاستی ای برگزار کند.

شعار ارکیده: با ما خاص باشید و مجالس خود را شاد و به یاد ماندنی برگزار کنید.

برگزاری جشن نامزدی

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات درباره ارکیده و تماس با مجموعه به لیک زیر مراجعه کنید.

تماس با تالار پذیرایی ارکیده تهران جهت رزرو مجالس شما عزیزان

دوران نامزدی

در اینجا چند سوال مهم مطرح می شود.

 1. دوران نامزدی به چه دورانی گفته می شود؟
 2. نامزد بودن دختر و پسر چه آداب و رسوب خاصی دارد؟
 3. چه نکات مهمی در دوران نامزدی بایستی رعایت شود؟
 4. برگزاری مجالس نامزدی بر عهده خانواده عروس خانم است یا آقا داماد؟
 5. مراحل برگزاری مراسم نامزدی و نحوه برنامه ریزی این گونه مراسم ها چگونه است؟

در ادامه با ما همراه باشد تا جواب تمام سوال های ذکر شده در بالا را برای شما عزیزان عنوان و راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما بیان کنیم.

دوران نامزدی جرقه و فصلی نو در زندگی دختر و پسر بوده و مقدمه ای برای ازدواج آن ها است. به دوران حد فاصل مراسم خواستگاری و عروسی گفته می شود. دوران نامزدی برهه ای از زمان است که دختر و پسر برای آشنایی بیشتر با یکدیگر با موافقت خانواده ها، با یگیدیگر پیمان می بندند. دوران نامزدی دوران بسیار حساس و مهمی است که افراد می بایست اهمیت بیشتری برای آن قائل شوند. می توان این دوران را دوران شناخت کامل دختر و پسر از همدیگر دانست.

دوران نامزدی

لازم به ذکر است به دوران نامزدی ، عقد جایز هم گفته می شود.

زمان نامزد بودن دختر و پسر هیچگونه روال خاصی ندارد و بستگی به دو طرف و خانواده های آنان دارد. برخی ها زمان طولانی مدنظر قرار میدهند تا علاوه بر شناخت بیشتر از همدیگر، کارهای عقب افتاده مرتبط به خود را انجام داده و شرایط زندگی خود را آماده سازی کنند. به عنوان مثال پسر بتواند تجهیزات و لوازم لازم را برای آغاز زندگی مشترک تهیه و تدارک ببیند. یا اینکه دختر قرار است درس خود را تا زمان فارق التحصیلی تمام کند و بسیاری موارد دیگر. از طرفی زوجین عزیز، نامزد بودن کوتاه مدت را ترجیح می دهند.

آیین مراسم و تشریفات نامزدی در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. در کشور عزیزمان ایران این گونه مراسم ها یا تشریفات مجالس رسم و رسومات خاص و شیرین خود را دارد. رسم و رسومات در استان های مختلف کشور عزیزمان متفاوت است. اما اصلیت و ماهیت مراسم متفاوت نیست.

برنامه ریزی حرفه ای و جامع برای برگزاری جشن نامزدی

باز هم به شما دو زوج خوشبخت تبریک می گوییم که توانستید شریک زندگیتان را انتخاب کنید. حالا نوبت به زمان برنامه ریزی برای برگزاری مراسم می رسد که بسیار سخت است. اما با رعایت نکات و توصیه های معمول، می توانید بهترین شب زندگیتان را رقم بزنید. در ادامه نکات مهم به منظور باشکوه برگزار شدن تشریفات برگزاری جشن نامزدی آورده شده است. از شما خواهشمندیم به این تکات توجه جدی و ویژه ای داشته باشید.

تشریفات برگزاری مجالس نامزدی طبق رسومات توسط خانواده محترم عروس برگزار می شود. برگزاری مراسم نامزدی می تواند در منزل مسکونی، باغ و پارکینگ یا در تالارهای پذیرایی ای که اینگونه خدمات را ارائه می دهند، باشد. معمولاً مراسم با توجه به تعداد مهمان ها و شرایط مکان موردنظر و شرایط خانواده ها برگزار می شود. اگر بخواهید مراسم جشن خود را در تالار پذیرایی برگزار کنید، می بایست از مکان موردنظر بازدید نموده و پکیج هایی که تالارها به شما ارائه میدهند را مطالعه نموده و از بین آن ها، آن پکیجی که با شرایط شما مناسب است، انتخاب نمایید. سعی کنید از افراد مختلف در این زمینه مشاوره گرفته و زود تصمیم گیری نکنید.

تشریفات مراسم نامزدی

مشخص کردن زمان برگزاری تشریفات مراسم نامزدی

یکی از موارد مهی که می بایست بدان توجه نمود، مشخص کردن زمان برگزاری و اجرای تشریفات مراسم نامزدی است. توصیه میشود که همه موارد را در زمان مشخص کردن مراسم در نظر بگیرید. خانواده های عزیز ایرانی به خاطر با برکت بودن اعیاد مذهبی، مراسم های خود را در این گونه روزهای عزیز و مبارک برگزار می نمایند.

البته روزهای آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) هم روزهای مناسبی برای برگزاری تشریفات مراسم است. حتماً خانوده های دختر و پسر در این زمینه با یکدیگر مشورت نمایند تا براساس شرایط و توافق هر دو خانواده محترم، تاریخ دقیق جشن مشخص و معین گردد.

مشخص کردن بودجه مجالس نامزدی

بودجه و هزینه های مراسم، یکی از موارد اصلی و اساس در برگزاری مراسم ها است. خانواده محترم عروس می بایست تمامی هزینه ها را در قالب یک لیست برای خود تهیه نموده و مطابق با لیست هزینه های خود را انجام دهند. حتماً در این مسئله واقع بینانه باشید و هزینه های خود را مطابق با بودجه خود در نظر بگیرید. انتخاب محل برگزاری، تعداد مهمان ها، پذیرایی از مهمان ها و بسیاری موارد دیگر به بودجه شما عزیزان بستگی دارد.

لازم به ذکر است اجرای تشریفات مجالس در مناسبت های خاص و ویژه در مکان هایی نظیر تالارها، باغ تالارها، پارکینگ یا هر مکان دیگر در قیمت نهایی تأثیر چشمگیری دارد. پس قبل از هزین ها خود را مطابق با نحوه برگزاری مراسم تطابق دهید.

برگزاری مجالس نامزدی

تعیین محل برگزاری مراسم نامزدی

بعد از زمان برگزاری مراسم و بودجه تعیین شده حالا نوبت به مشخص کردن محل برگزاری مراسم میرسد. کجا می خواهید مراسمتان را برگزار کنید؟ چه تعداد مهمان قرار است در مراسم شما حضور داشته باشند؟ نحوه پذیرایی به چگونه است؟

منزل مسکونی، باغ، پارکینگ، رستوران و تالار پذیرایی محل هایی هستند که شما می توانید مراسمتان را در آنجا برگزار کنید. محل برگزاری تشریفات مجلس نامزدی بستگی به عواملی مانند تعداد مهمان ها، رسمی یا غیر رسمی بودن مراسم، بودجه در نظر گرفته شده، نحوه پذیرایی و بسیاری عوامل دیگر دارد. تالارهای پذیرایی خدمات تشریفات برگزاری مجالس، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

تالارهای پذیرایی با ارائه طیف وسیع و گسترده ای از خدمات تشریفات مجالس و مراسم های گوناگون، علاوه بر اینکه مجالس شما را خاطره انگیز و به یادماندنی خواهند کرد، کار شما عزیزان را در برگزاری مراسم بسیار راحت خواهند کرد. اجرای مراسم در منازل مسکونی شخصی و پارکینگ ها مشکلات خاص خود را دارد. مثلاً باعث ایجاد مزاحمت برای همسایگان شده و اینکه می بایست خودتان مدیریت همه کارهای مراسم را بر عهده بگیرید که این امر بسیار سخت و طاقت فرسا و در عین حال پیچیده می باشد.

در صورت برگزاری مراسم در تالار پذیرایی حتماً از محیط بازدید نموده و لیست پکیج های تالار را کاملاً مطالعه نموده تا آن پکیجی که برای برگزاری مراسم نامزدی شما مناسب است، انتخاب نمایید. بسیاری از این این پکیج ها در روزهای خاصی از سال مشمول تخفیفات گسترده می شوند که می تواند در کاهش هزینه های مراسم تاثیر چشمگیری بگذارند. سعی کنید از راه های ارتباطی مختلف از این تخفیفات اطلاع کسب کنید.

تهیه لیست مهمان های تشریفات مجلس نامزدی

قصد دارید مجلس را خودمانی برگزار کنید یا می خواهید مجلستان رسمی برگزار شود؟  یک روز را در نظر گرفته و به همراه همسرتان لیستی از تعداد مهمان هایی که قرار است برای مراسم بیایند، تهیه کنید و یادتان باشد لیست مهمان های خود را مطابق با ظرفیت و گنجایش محل برگزاری مجلس تهیه و آماده کنید. در تهیه لیست مهمان ها حداکثر حساسیت را نشان دهید و از دیگران در این زمینه مشورت و کمک بگیرید.

تهیه کارت دعوت برای مهمانان تشریفات جشن نامزدی

مانند محل برگزاری مراسم، کارت های دعوت شما می بایست با رسالت رویدادی که برگزار میکنید مطابقت داشته باشد. کارت های دعوت خود را حداقل یکماه پیش از برگزاری مراسم توزیع کنید. کارت دعوت از لحاظ ظاهری می تواند در قالب های ساده و طرح دارد باشد. لازم نیست که هزینه های هنگفتی بدین منظور صرف کنید. اتفاقاً کارت های دعوت ساده جذابیت بیشتری دارند. همچنین می توانید از طریق شبکه های مجاری مهمانانتان را دعوت کنید که در این صورت هزینه های کمتری برای شما دربر خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر درباره مراسم نامزدی

تصمیم گیری درباره منوی پذیرایی تشریفات مجالس نامزدی

ترتیب منوی غذایی یکی دیگر از مسئله های مهم در برگزاری مراسم نامزدی است. این مسئله پیش آمده که بسیاری از مجالس باشکوه بوده اند ولی به خاطر انتخاب منوی غذایی ضعیف و کیفیت بد غذاها زیر سوال رفته اند. پس نهایت دقت و حساسیت در این موضوع می تواند شما را کمک کند. حتماً درباره کیفیت غذا محل برگزاری جشن نامزدی تحقیقات لازم را انجام دهید تا از مرغوب بودن و باکیفیت بودن غذاها اطمینان کامل خاصل نمایید. کمیت در کنار کیفیت حاصل انتخاب یک منوی غذایی مناسب است.

تصمیم گیری درباره نحوه پوشش

پوشیدن بلاس مناسب یکی از دغدغه های دخترهای خانم های محترم در شب رویایی نامزدی است. لازم است به شما بگوییم برخلاف مراسم عروسی، دستتان برای پوشیدن هر نوع لباسی باز است و هیچ گونه محدودیتی از این لحاظ ندارید.

عوامل بسیاری در تعیین بهترین و مناسب ترین پوشش برای دختر خانم های عزیز تاثیر دارد که از آن جمله می توان به: اندام فرد، رنگ چشم، رنگ پوست، رنگ مو، فصلی که قرار است جشن بگیرید(بهار، تابستان، پاییز و زمستان) ، نوع کفش و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

ایده های اصلی برای تشریفات مراسم نامزدی

ایده های جالبی می توانید برای اجرای مراسم نامزدی درنظر گرفته و اجرا کنید که باعث بالا رفتن کیفین مراسمتان می شود. در ادامه به برخی از این ایده ها اشاره می کنیم:

ایده های برگزاری تشریفات نامزدی

نوع آهنگ مراسم

انتخاب نوع آهنگ مراسم نامزدی تأثیر فوق العاده ای در کیفیت جشن شما دارد. پیشنهاد می کنیم که موزیک های مخصوص مراسم عروسی و نامزدی را به صورت گلچین شده تهیه کنید. این کار را می توان به 2 صروت انجام دهید. اول اینکه به یک فروشگاه کامپیوتری مراجعه کنید و از فروشنده درخواست کنید که آهنگ های شاد مخصوص جشن های عروسی و نامزدی به شما تحویل دهد. دوم اینکه می توانید در صورتی که وقت کافی دارید از طریق اینترنت یکسری از آهنگ ها به طور خاص انتخاب کنید و در مراسم از آن ها استفاده کنید.

تهیه تیزر ویدیویی

اگر می خواهید جشنتان خیلی خاص به نظر برسد می توانید یک تیزر ویدیویی از لحظه آشنایی اولبه تان تا رسیدن به مرحله نامزدی تهیه کنید و به مهمانانتان نمایش دهید. بدون شک این کار تأثیر فوق العاده ای در کیفیت مراسم می گذارد.

2 دیدگاه درباره ی “برگزاری جشن نامزدی و تشریفات مجالس نامزدی”

 1. سلام. یک سوال داشتم:
  خریدهای مهم و اساسی مراسم نامزدی چیست؟
  ممنون می شوم توضیحاتی ارائه دهید.
  با تشکر.

  1. با سلام و وقت بخیر خدمت شما. بابت خریدهای تشریفات مراسم در بخش بلاگ یا مقالات سایت، نوشته ای پیرامون این موضوع برای شما آماده کرده ایم که می توانید از آن بخش مشاهده فرمایید.
   با تشکر از لطف شما.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .