برگزاری جشن نامزدی

برگزاری جشن نامزدی یکی دیگر از خدمات حرفه ای ارائه شده توسط تالار پذیرایی ارکیده بهشت زهرا تهران است. ارکیده مفتخر است تا مراسم ها و مجالس شما عزیزان را به به شکل خیلی عالی و به یادماندنی برگزار نماید.

در این نوشتار نکات مهمی را برای شما عزیزان بازگو می نماییم که شما را در هرچه بهتر و باشکوه تر شدن مراسم نامزدی کمک شایانی می کند. در ادامه با ما همراه باشید.

دوران نامزدی به دوران حد فاصل مراسم خاستگاری و عروسی گفته می شود. دوران نامزدی برهه ای از زمان است که دختر و پسر برای آشنایی بیشتر با یکدیگر با موافقت خانواده ها، با یگیدیگر پیمان می بندند. دوران نامزدی دوران بسیار حساس و مهمی است که افراد می بایست اهمیت بیشتری برای آن قائل شوند. می توان دوران نامزدی را دوران شناخت کامل دختر و پسر از همدیگر دانست. زمان نامزد بودن دختر و پسر هیچگونه روال خاصی ندارد و بستگی به دو طرف دارد. برخی ها زمان طولانی مدنظر قرار میدهند تا علاوه بر شناخت بیشتر، کارهای دیگری را انجام دهند. به عنوان مثال پسر بتواند تجهیزات و لوازم لازم را برای آغاز زندگی مشترک تهیه و تدارک ببیند. یا اینکه دختر قرار است درس خود را تا زمان فارق التحصیلی تمام کند. از طرفی برخی ها زمان کوتاه را در نظر میگیرند. به دوران نامزدی ، عقد جایز هم گفته می شود.

آیین مراسم و تشریفات نامزدی در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. در کشور عزیزمان ایران این گونه مراسم ها یا مجالس رسم و رسومات خاص و شیرین خود را دارد. رسم و رسومات در استان های مختلف کشور عزیزمان متفاوت است. اما اصل مراسم نامزدی متفاوت نیست.

برگزاری جشن نامزدی

برگزاری جشن نامزدی طبق رسومات توسط خانواده محترم عروس برگزار می شود. برگزاری مراسم نامزدی می تواند در منزل مسکونی، باغ و پارکینگ یا در تالارهای پذیرایی ای که اینگونه خدمات را ارائه می دهند، باشد. معمولاً مراسم با توجه به تعداد مهمان ها و شرایط مکان موردنظر و شرایط خانواده ها برگزار می شود. اگر بخواهید مراسم نامزدی خود را در تالار پذیرایی برگزار کنید، می بایست از مکان موردنظر بازدید نموده و پکیج هایی که تالارها به شما ارائه میدهند را مطالعه نموده و از بین آن ها، آن پکیجی که با شرایط شما مناسب است، انتخاب نمایید. سعی کنید از افراد مختلف در این زمینه مشاوره گرفته و زود تصمیم گیری نکنید.

در ادامه نکات مهم به منظور بتشریفات برگزاری جشن نامزدی آورده شده است.

برنامه ریزی جشن نامزدی

اول از همه به شما تبریک می گوییم که توانستید شریک زندگیتان را انتخاب کنید. حالا نوبت به زمان برنامه ریزی برای برگزاری جشن نامزدی می رسد. با رعایت نکات و توصیه های معمول، بهترین شب زندگیتان را رقم بزنید.

مشخص کردن زمان برگزاری جشن نامزدی

یکی از موارد مهی که می بایست بدان توجه نمود، مشخص کردن زمان برگزاری مجلس نامزدی است. توصیه میشود که همه موارد را در زمان مشخص کردن مراسم در نظر بگیرید. خانواده های عزیز ایرانی به خاطر با برکت بودن اعیاد مذهبی، مراسم های خود را در این گونه روزها برگزار می نمایند. البته روزهای آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) هم روزهای مناسبی برای برگزاری تشریفات مراسم است. حتماً خانوده های دختر و پسر در این زمینه با یکدیگر مشورت نمایند تا براساس شرایط هر دو خانواده تاریخ دقیق مشخص و معین گردد.

مشخص کردن بودجه مراسم نامزدی

بودجه و هزینه های مراسم، یکی از موارد اصلی و اساس برگزاری مراسم نامزدی است. خانواده محترم عروس می بایست تمامی هزینه ها را در قالب یک لیست برای خود تهیه نموده و مطابق با لیست هزینه های خود را انجام دهند. حتماً در این مسئله واقع بینانه باشید و هزینه های خود را مطابق با بودجه خود در نظر بگیرید. انتخاب محل برگزاری جشن نامزدی ، تعداد مهمان ها، پذیرایی از مهمان ها و بسیاری موارد دیگر به بودجه شما بستگی دارد.

برگزاری مجالس نامزدی

تعیین محل برگزاری مراسم نامزدی

بعد از زمان برگزاری مراسم و بودجه تعیین شده حالا نوبت به مشخص کردن محل برگزاری مراسم میرسد. کجا می خواهید مراسمتان را برگزار کنید؟ چه تعداد مهمان قرار است در مراسم شما حضور داشته باشند؟ نحوه پذیرایی به چگونه است؟

منزل مسکونی، باغ، پارکینگ، رستوران و تالار پذیرایی محل هایی هستند که شما می توانید مراسمتان را در آنجا برگزار کنید. محل برگزاری تشریفات مجلس نامزدی بستگی به عواملی مانند تعداد مهمان ها، رسمی یا غیر رسمی بودن مراسم، بودجه در نظر گرفته شده، نحوه پذیرایی و بسیاری عوامل دیگر دارد. تالارهای پذیرایی خدمات تشریفات برگزاری مجالس، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. تالارهای پذیرایی با ارائه طیف وسیع و گسترده ای از خدمات تشریفات، علاوه بر اینکه مجالس شما را خاطره انگیز و به یادماندنی خواهند کرد، کار شما عزیزان را در برگزاری مراسم بسیار راحت خواهند کرد. اجرای مراسم در منازل مسکونی شخصی و پارکینگ ها مشکلات خاص خود را دارد. مثلاً باعث ایجاد مزاحمت برای همسایگان شده و اینکه می بایست خودتان مدیریت همه کارهای مراسم را بر عهده بگیرید که این امر بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد.

در صورت برگزاری مراسم در تالار پذیرایی حتماً از محیط بازدید نموده و لیست پکیج های تالار را کاملاً مطالعه نموده تا آن پکیجی که برای برگزاری مراسم نامزدی شما مناسب است، انتخاب نمایید. بسیاری از این این پکیج ها در روزهای خاصی از سال مشمول تخفیفات گسترده می شوند که می تواند در کاهش هزینه های مراسم تاثیر چشمگیری بگذارند. سعس کنید از راه های ارتباطی مختلف از این تخفیفات اطلاع کسب کنید.

تهیه لیست مهمان های مجلس نامزدی

قصد دارید مجلس را خودمانی برگزار کنید یا می خواهید مجلستان رسمی برگزار شود؟  یک روز را در نظر گرفته و به همراه همسرتان لیستی از تعداد مهمان هایی که قرار است برای مراسم بیایند، تهیه کنید و یادتان باشد لیست مهمان های خود را مطابق با ظرفیت و گنجایش محل برگزاری مجلس تهیه و آماده کنید. در تهیه لیست مهمان ها حداکثر حساسیت را نشان دهید و از دیگران در این زمینه مشورت بگیرید.

تهیه کارت دعوت برای مهمانان

مانند محل برگزاری مراسم، کارت های دعوت شما می بایست با رسالت رویدادی که برگزار میکنید مطابقت داشته باشد. کارت های دعوت خود را حداقل یکماه پیش از برگزاری مراسم توزیع کنید. کارت دعوت از لحاظ ظاهری می تواند در قالب های ساده و طرح دارد باشد. لازم نیست که هزینه های هنگفتی بدین منظور صرف کنید. اتفاقاً کارت های دعوت ساده جذابیت بیشتری دارند.

تصمیم گیری درباره منوی پذیرایی

ترتیب منوی غذایی یکی دیگر از مسئله های مهم در برگزاری مراسم نامزدی است. این مسئله پیش آمده که بسیاری از مجالس نامزدی باشکوه بوده اند ولی به خاطر انتخاب منوی غذایی ضعیف و کیفیت بد غذاها زیر سوال رفته اند. پس نهایت دقت و حساسیت در این موضوع می تواند شما را کمک کند. حتماً درباره کیفیت غذا محل برگزاری مراسم تحقیقات لازم را انجام دهید تا از مرغوب بودن و باکیفیت بودن غذاها اطمینان کامل خاصل نمایید. کمیت در کنار کیفیت حاصل انتخاب یک منوی غذایی مناسب است.