تالار پذیرایی ارکیده ضمن ابراز خرسندی از اینکه شما آقا و خانم محترم توانستید همدیگر را بیایبد و با آرزوی خوشبختی و سلامتی، از شما عزیزان دعوت می نماید که برگزاری جشن نامزدی خود را در مجموعه ارکیده برگزار کنید تا علاوه بر بهره مندی از امکانات و خدمات حرفه ای ارکیده، لحظاتی ناب و به یاد ماندنی برای شما رقم زده شود.

تشریفات مراسم نامزدی یکی دیگر از خدمات مهم ارائه شده توسط تالار پذیرایی ارکیده تهران است. ارکیده مفتخر است تا مراسم ها و تشریفات مجالس نامزدی را به شکل خیلی عالی، حرفه ای و به یادماندنی برگزار نماید و این انر را دلسوزانه انجام می دهد.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تالار پذیرایی ارکیده به لیک زیر مراجعه کنید.

درباره تالار پذیرایی ارکیده

در این نوشتار نکات مهمی را برای شما عزیزان بازگو می نماییم که شما را در هرچه بهتر و باشکوه تر شدن مراسم کمک شایانی می کند. در ادامه با ما همراه باشید.

دوران نامزدی به دوران حد فاصل مراسم خواستگاری و عروسی گفته می شود. دوران نامزدی برهه ای از زمان است که دختر و پسر برای آشنایی بیشتر با یکدیگر با موافقت خانواده ها، با یگیدیگر پیمان می بندند. دوران نامزدی دوران بسیار حساس و مهمی است که افراد می بایست اهمیت بیشتری برای آن قائل شوند. می توان این دوران را دوران شناخت کامل دختر و پسر از همدیگر دانست.

زمان نامزد بودن دختر و پسر هیچگونه روال خاصی ندارد و بستگی به دو طرف و خانواده های آنان دارد. برخی ها زمان طولانی مدنظر قرار میدهند تا علاوه بر شناخت بیشتر، کارهای دیگری را انجام دهند. به عنوان مثال پسر بتواند تجهیزات و لوازم لازم را برای آغاز زندگی مشترک تهیه و تدارک ببیند. یا اینکه دختر قرار است درس خود را تا زمان فارق التحصیلی تمام کند. از طرفی برخی ها زمان کوتاه را در نظر میگیرند. لازم به ذکر است به دوران نامزدی ، عقد جایز هم گفته می شود.

آیین مراسم و تشریفات نامزدی در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. در کشور عزیزمان ایران این گونه مراسم ها یا تشریفات مجالس رسم و رسومات خاص و شیرین خود را دارد. رسم و رسومات در استان های مختلف کشور عزیزمان متفاوت است. اما اصلیت و ماهیت مراسم متفاوت نیست.

برگزاری جشن نامزدی

برگزاری جشن نامزدی طبق رسومات توسط خانواده محترم عروس برگزار می شود. برگزاری مراسم نامزدی می تواند در منزل مسکونی، باغ و پارکینگ یا در تالارهای پذیرایی ای که اینگونه خدمات را ارائه می دهند، باشد. معمولاً مراسم با توجه به تعداد مهمان ها و شرایط مکان موردنظر و شرایط خانواده ها برگزار می شود. اگر بخواهید مراسم جشن خود را در تالار پذیرایی برگزار کنید، می بایست از مکان موردنظر بازدید نموده و پکیج هایی که تالارها به شما ارائه میدهند را مطالعه نموده و از بین آن ها، آن پکیجی که با شرایط شما مناسب است، انتخاب نمایید. سعی کنید از افراد مختلف در این زمینه مشاوره گرفته و زود تصمیم گیری نکنید.

در ادامه نکات مهم به منظور باشکوه برگزار شدن تشریفات برگزاری جشن نامزدی آورده شده است. از شما خواهشمندیم به این تکات توجه جدی داشته باشید.

برنامه ریزی مراحل برای برگزاری جشن نامزدی

اول از همه به شما تبریک می گوییم که توانستید شریک زندگیتان را انتخاب کنید. حالا نوبت به زمان برنامه ریزی برای برگزاری مراسم می رسد. با رعایت نکات و توصیه های معمول، بهترین شب زندگیتان را رقم بزنید.

مشخص کردن زمان برگزاری تشریفات مراسم نامزدی

یکی از موارد مهی که می بایست بدان توجه نمود، مشخص کردن زمان برگزاری و اجرای تشریفات مراسم نامزدی است. توصیه میشود که همه موارد را در زمان مشخص کردن مراسم در نظر بگیرید. خانواده های عزیز ایرانی به خاطر با برکت بودن اعیاد مذهبی، مراسم های خود را در این گونه روزها برگزار می نمایند.

البته روزهای آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) هم روزهای مناسبی برای برگزاری تشریفات مراسم است. حتماً خانوده های دختر و پسر در این زمینه با یکدیگر مشورت نمایند تا براساس شرایط هر دو خانواده تاریخ دقیق مشخص و معین گردد.

لازم به ذکر است اجرای تشریفات مجالس در مناسبت های خاص و ویژه در قیمت نهایی تأثیر چشمگیری دارد. پس بی دار به آب نزنید.

مشخص کردن بودجه مراسم نامزدی

بودجه و هزینه های مراسم، یکی از موارد اصلی و اساس در برگزاری مراسم ها است. خانواده محترم عروس می بایست تمامی هزینه ها را در قالب یک لیست برای خود تهیه نموده و مطابق با لیست هزینه های خود را انجام دهند. حتماً در این مسئله واقع بینانه باشید و هزینه های خود را مطابق با بودجه خود در نظر بگیرید. انتخاب محل برگزاری، تعداد مهمان ها، پذیرایی از مهمان ها و بسیاری موارد دیگر به بودجه شما عزیزان بستگی دارد.

برگزاری مجالس نامزدی

تعیین محل برگزاری مراسم نامزدی

بعد از زمان برگزاری مراسم و بودجه تعیین شده حالا نوبت به مشخص کردن محل برگزاری مراسم میرسد. کجا می خواهید مراسمتان را برگزار کنید؟ چه تعداد مهمان قرار است در مراسم شما حضور داشته باشند؟ نحوه پذیرایی به چگونه است؟

منزل مسکونی، باغ، پارکینگ، رستوران و تالار پذیرایی محل هایی هستند که شما می توانید مراسمتان را در آنجا برگزار کنید. محل برگزاری تشریفات مجلس نامزدی بستگی به عواملی مانند تعداد مهمان ها، رسمی یا غیر رسمی بودن مراسم، بودجه در نظر گرفته شده، نحوه پذیرایی و بسیاری عوامل دیگر دارد. تالارهای پذیرایی خدمات تشریفات برگزاری مجالس، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

تالارهای پذیرایی با ارائه طیف وسیع و گسترده ای از خدمات تشریفات مجالس  و مراسم های گوناگون، علاوه بر اینکه مجالس شما را خاطره انگیز و به یادماندنی خواهند کرد، کار شما عزیزان را در برگزاری مراسم بسیار راحت خواهند کرد. اجرای مراسم در منازل مسکونی شخصی و پارکینگ ها مشکلات خاص خود را دارد. مثلاً باعث ایجاد مزاحمت برای همسایگان شده و اینکه می بایست خودتان مدیریت همه کارهای مراسم را بر عهده بگیرید که این امر بسیار سخت و طاقت فرسا و در عین حال پیچیده می باشد.

در صورت برگزاری مراسم در تالار پذیرایی حتماً از محیط بازدید نموده و لیست پکیج های تالار را کاملاً مطالعه نموده تا آن پکیجی که برای برگزاری مراسم نامزدی شما مناسب است، انتخاب نمایید. بسیاری از این این پکیج ها در روزهای خاصی از سال مشمول تخفیفات گسترده می شوند که می تواند در کاهش هزینه های مراسم تاثیر چشمگیری بگذارند. سعی کنید از راه های ارتباطی مختلف از این تخفیفات اطلاع کسب کنید.

تهیه لیست مهمان های تشریفات مجلس نامزدی

قصد دارید مجلس را خودمانی برگزار کنید یا می خواهید مجلستان رسمی برگزار شود؟  یک روز را در نظر گرفته و به همراه همسرتان لیستی از تعداد مهمان هایی که قرار است برای مراسم بیایند، تهیه کنید و یادتان باشد لیست مهمان های خود را مطابق با ظرفیت و گنجایش محل برگزاری مجلس تهیه و آماده کنید. در تهیه لیست مهمان ها حداکثر حساسیت را نشان دهید و از دیگران در این زمینه مشورت و کمک بگیرید.

تهیه کارت دعوت برای مهمانان تشریفات جشن نامزدی

مانند محل برگزاری مراسم، کارت های دعوت شما می بایست با رسالت رویدادی که برگزار میکنید مطابقت داشته باشد. کارت های دعوت خود را حداقل یکماه پیش از برگزاری مراسم توزیع کنید. کارت دعوت از لحاظ ظاهری می تواند در قالب های ساده و طرح دارد باشد. لازم نیست که هزینه های هنگفتی بدین منظور صرف کنید. اتفاقاً کارت های دعوت ساده جذابیت بیشتری دارند. همچنین می توانید از طریق شبکه های مجاری مهمانانتان را دعوت کنید که در این صورت هزینه های کمتری برای شما دربر خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر درباره مراسم نامزدی

تصمیم گیری درباره منوی پذیرایی تشریفات مراسم نامزدی

ترتیب منوی غذایی یکی دیگر از مسئله های مهم در برگزاری مراسم نامزدی است. این مسئله پیش آمده که بسیاری از مجالس باشکوه بوده اند ولی به خاطر انتخاب منوی غذایی ضعیف و کیفیت بد غذاها زیر سوال رفته اند. پس نهایت دقت و حساسیت در این موضوع می تواند شما را کمک کند. حتماً درباره کیفیت غذا محل برگزاری جشن نامزدی تحقیقات لازم را انجام دهید تا از مرغوب بودن و باکیفیت بودن غذاها اطمینان کامل خاصل نمایید. کمیت در کنار کیفیت حاصل انتخاب یک منوی غذایی مناسب است.

با مجموعه ارکیده مجالس خود را شاد و به یاد ماندنی برگزار کنید.

3.3
03

یک دیدگاه درباره “برگزاری جشن نامزدی و تشریفات مجالس نامزدی”

  1. سلام. یک سوال داشتم:
    خریدهای مهم و اساسی مراسم نامزدی چیست؟
    ممنون می شوم توضیحاتی ارائه دهید.
    با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .