برگزاری مجالس ترحیم

یکی از خدمات اصلی تالار پذیرایی ارکیده بهشت زهرا تهران برگزاری مجالس ترحیم ، تشریفات ختم و عزاداری به شکل کاملاً حرفه ای و عالی می باشد. ارکیده با دارا بودن سال ها تجربه در حوزه تشریفات برگزاری مجالس گوناگون و با ارائه انواع خدمات حرفه ای و تخصصی، در خدمت شما عزیزان است.

تالار پذیرایی ارکیده بهشت زهرا تهران با دارا بودن امکانات و خدمات حرفه ای و قیمت مناسب و با ظرفیتی بالا بالغ بر 1200 نفر، آماده هرگونه خدمت رسانی عالی و دلسوزانه به شما عزیزان در اجرا و برگزاری حرفه ای انواع تشریفات مراسم و مجالس شما عزیزان، به خصوص برگزاری مجالس ترحیم ، تشریفات برگزاری مجالس ختم و عزاداری را دارد.

یکی از ویژگی های ارکیده دسترسی مناسب و راحت به دلیل نزدیکی به بهشت زهرا تهران است که باعث می شود مهمانان شما به راحتی و بدون هیچ مشکلی تالار را پیدا کنند که این امر رفت و آمد را بسیار آسان تر خواهد کرد. همچنین از آنجا که بسیاری از عزیزان نگران جای پارکینگ هستند و به عنوان یک دغدغه برای آن ها محسوب می شود، لازم است خدمت شما عزیزان عرض کنیم که تالار پذیرایی ارکیده بهشت زهرا با دارا بودن پارکینگ بزرگ و اختصاصی، نگرانی و اضطراب شما عزیزان را در این زمینه کاملاً رفع نموده است و شما به هیچ وجه نگرانی ای بابت این موضوع نخواهید داشت.

همچنین از لحاظ چیدمان یا طراحی داخلی، پذیرایی از مهمانان، کارکنان مجرب، ارائه خدمات، ارائه مشاوره حرفه ای و بسیاری موارد دیگر تالار پذیرایی ارکیده فوق العاده است.

در زیر عکس فضای داخلی تالار پذیرایی ارکیده در حال برگزاری مراسم ختم را مشاهده می کنید.

برگزاری مجالس ترحیم

در این نوشته به نکاتی اشاره می شود که شما را در هر چه بهتر برگزار کردن مجالس شما عزیزان، کمک شایانی می نماید.

اصول برگزاری تشریفات مراسم ترحیم

معنای لغوی کلمه ترحیم یعنی آمرزش طلبیدن، مهربانی و محبت کردن به شخص یا فرد است. در کشورهای گوناگون دنیا آداب برگزاری مجالس ختم متفاوت بوده و هر کشوری مطابق با آداب و رسوم خود برای عزیزانشان مراسم ختم برگزار می کنند. برگزاری مجالس ختم نیز در کشور عزیزمان ایران به صورت مجالس سوم، هفتم، چهلم و سالگرد برگزار می شود. هدف از برگزاری مجلس ختم آمرزش طلبیدن برای عزیز فوت شده و طلب صبر و افزایش طول عمر برای بازماندگان و آشنایان او است.

تشریفات مراسم ختم معمولاً به همراه مداحی، قرائت آیات کلام الله مجید و سخنرانی به همراه پذیرایی از مهمانان مراسم است. چاپ آگهی فوت یا آگهی ترحیم از مهمترین و جزو اولین اقداماتی است که به منظور دعوت از آشنایان و بستگان برای مراسم عزا صورت می گیرد که این امر از طرق گوناگون قابل انجام است.

اگر شما به دنبال یک تالار پذیرایی حرفه ای به منظور برگزاری تشریفات مجالس ترحیم و ختم هستید، برنامه ریزی زمان برگزاری مراسم و سپس انتخاب یک مکان عالی و فوق العاده از هر نظر، بسیار حائز اهمیت است. زیرا این مورد یکی از عواملی است که در کیفیت مراسم و مجالس شما تأثیر بسزایی می گذارد. و همینطور این مورد باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما خواهد شد.

بسیاری از کارشناسان با بررسی عوامل گوناگون و دخیل در انتخاب مکان مناسب برای اجرا و برگزاری انواع مجالس و مراسم ها به خصوص مراسم ترحیم و ختم ، به چند نکته و توصیه اساسی و مهم اشاره می نمایند که در ادامه برای شما این نکات و توصیه ها آورده شده است:

1) ظرفیت تالار پذیرایی برای برگزاری مجالس ترحیم و تشریفات عزاداری

ظرفیت و گنجایش یک تالار پذیرایی به منظور برگزاری مراسم و مجالس، یکی از نکات بسیار مهم است که دغدغه بسیاری از مشتریان عزیز می باشد. شما بهتر از هر شخص دیگری درباره نوع برگزاری مراسمتان اطلاع دارید. برگزاری مجالس ترحیم یا تشریفات ختم با اجرای مراسم های دیگر کاملاً تفاوت دارد.

در اینجا یک سوال مهم برایتان پیش می آید که چه تعداد مهمان در مراسم و مجلس شما شرکت خواهند نمود؟

بی تردید سوال استرس زایی برای میزبانان مراسم است.

حتماً انتخاب یک فضای بزرگ و با مساحت متراژ بالا تاثیر فوق العاده ای در هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسمتان دارد. اگر شما یک فضای بزرگ انتخاب نمایید و مهمانان شما کم هستند، شما مجبور هستید فضایی که موردنیازتان نیست را به ناچار پر نمایید و این امر بسیار برای شما آزرده خاطر شده و در کیفیت مراسم ختم تأثیر ناخوشایندی می گذارد.

بالعکس اگر یک مکانی با ظرفیت پایین را انتخاب نمایید و شما مهمانان زیادی داشته باشید، بنابراین افراد احساس راحتی نخواهند کرد. پس بایستی چه کرد؟

سعی کنید مکانی برای مراسم ترحیم و ختم انتخاب کنید که از نظر ظرفیت با مراسم شما همخوانی داشته باشد. شما افراد حاضر در مراسم را لیست نمایید و از تعداد تقریبی آن ها اطلاع کسب نمایید. برای احتیاط بهتر است یک تالار پذیرایی با ظرفیت متوسط رو به بالا انتخاب نمایید تا دچار مشکلات جدی نشوید.

خوب همانطور که ذکر کردیم برای اینکه بتوانید تعداد تقریبی حاضران در مراسم را برآورد کنید لازم است که لیستی کامل در این زمینه تهیه نمایید. لیست مهمانان شما ممکن است هردفعه دچار تغییرات مختلفی شود و تعدادی از افراد کم و زیاد شوند. به خاطر داشته باشد که با آشنایان و بستگان خود در زمینه تهیه لیست نهایی مشورت های لازم را انجچام داده تا لیست نهایی مطابق با آن چیزی باشد که شما عزیزان انتظارش را داشتید.

حال که لیست تعداد تقریبی مهمانان مراسم سوگواری آماده شد، پس انتخاب تالار پذیرایی با ظرفیت مناسب به مراتب برای شما آسان تر خواهد یود.

ظرفیت تالار پذیرایی ارکیده تهران 1200 نفر است.

تشریفات ترحیم در بهشت زهرا

تشریفات ترحیم در بهشت زهرا تهران

2) دسترسی مناسب تالار پذیرایی برای برگزاری مراسم ختم

مکان، مکان، مکان و مکان! مکان تالار و دسترسی راحت برای افراد، عامل مهم بعدی می باشد که بسیار مورد توجه افراد است. پس از اینکه از نظر ظرفیت و گنجایش مراسم خیالتان آسوده شد، نیاز است مکانی را انتخاب نمایید که از لحاظ دسترسی برای افراد مشکلی نداشته باشد. از آنجا که بیشتر تشریفات مجالس ترحیم و عزاداری در نزدیک بهشت زهرا تهران برگزار می شوند، بنابراین بدون شک تالارهای نزدیک بهشت زهرا تهران برایتان بهترین و مناسب ترین گزینه خواهد بود.

معمولاً پس از برگزاری تشریفات ترحیم در بهشت زهرا ، بسیاری از افراد برای پذیرایی از مهمان ها و حاضران در مراسم بلافاصله از طرق گوناگون (مراجعه حضوری – جستجو در اینترنت) دنبال تالارهای پذیرایی ایی که در اطراف بهشت زهرا تهران وجود دارند رفته و متناسب با شرایط خود مکانی را برای پذیرایی از مهمان ها برای اجرای مراسم ختم رزرو کرده و آماده می کنند.

تالار ارکیده یکی از نزدیک ترین تالارهای پذیرایی به بهشت زهرا تهران و تخصصی ترین و بهترین تالار مراسم ترحیم است.

3) فضای داخلی تالار برای برگزاری تشریفات مجالس ختم

فضای داخلی می بایست تمیز، دارای چیدمان حرفه ای، به روز و از نظر زیبایی فوق العاده باشد. بنابراین هنگام مراجعه برای رزرو، به فضای داخلی و چیدمان برای اجرای مراسم ترحیم توجه ویژه ای داشته باشید. با مسئولین مرتبط تالار صحبت نمایید که امکان تغییر چیدمان مطابق با سلیقه و میل شما وجود دارد یا خیر.

فضا و دکوراسیون داخلی تالار ارکیده متناسب با سلیقه و خواسته شما عزیزان و توسط افراد مجرب و حرفه ای انجام می شود.

برگزاری مجالس ختم

تشریفات برگزاری مجالس ختم در تهران

4) پرسنل و کارکنان تالار برای اجرای مراسم ترحیم

پرسنل حرفه ای، با تجربه و خوش اخلاق نیز خیال شما را از بابت برگزاری مراسم ترحیم و خدمت رسانی به مهمانان عزیزتان بسیار راحت می نماید. اگر پرسنل تالار نتوانند در طول برگزاری مراسم، وظایف خود را به درستی انجام دهند، شما بسیار نگران شده و احساس می کنید که مراسم آن طور که باید باشکوه برگزار نشده است. از این رو ممکن است مجلس زیر سوال رفته و دچار حاشیه های گوناگونی شود.

حتماً در هنگام تحقیق درباره انتخاب محل مناسب برای برگزاری تشریفات مراسم ختم به رفتار مدیریت و پرسنل تالار پذیرایی توجه ویژه ای فرمایید و کیفیت خدمت رسانی آنان را بررسی کنید.

پرسنل و کسانیکه مسئولیت اجرای مجالس و مراسم های ختم شما عزیزان را در تالار پذیرایی ارکیده بر عهده دارند، از مجرب ترین، خوش اخلاق ترین و کارکشته ترین افراد بوده و تا پایان مراسم بدون هیچ خستگی و کم و کاستی، به شما عزیزان خدمت رسانی کرده تا شما به عنوان صاحب مراسم به همراه مهمانان گرامیتان در آرامش کامل بوده و هیچ دغدغه ای نداشته باشید.

5) امکانات تالار پذیرایی برای برگزاری تشریفات مجالس ختم

آیا تالار پذیرایی دارای امکانات حرفه ای برای برگزاری مراسم و مجالس ختم است؟ امکاناتی از قبیل داشتن پارکینگ اختصاصی یا VIP، فیلم برداری و عکس برداری حرفه ای از برگزاری مراسم، منوی غذایی عالی با بهترین مواد اولیه و متنوع و … تنها نمونه هایی از این امکانات و خدمات هستند. پس لازم است به این عوامل هم توجه ویژه ای داشته باشید.

6) قیمت مناسب برای تشریفات برگزاری مجالس ترحیم

مهم ترین عامل برای افراد قیمت برگزاری مراسم ختم است. حتماً توجه داشته باشید قبل از هرچیز بودجه موردنیاز خود را بررسی کرده و امکانات و لیست مهمان های خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

تالار ارکیده با ارائه قیمت مناسب و منصفانه به همراه تخفیف های ویژه در خدمت یکایک شما عزیزان است.

تشریفات مجالس ترحیم

تشریفات مجالس ترحیم

تشریفات مجالس ترحیم در تالار پذیرایی ارکیده بهشت زهرا تهران

تالار پذیرایی ارکیده بهشت زهرا تهران افتخار دارد که با ارائه طیف وسیعی از خدمات و امکانات در اجرای انواع و اقسام مراسم ها، علی الخصوص تشریفات برگزاری مجالس ترحیم ، لحظاتی به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان بیاورد. ارکیده جزو تالارهای نزدیک به بهشت زهرا است و از لحاظ دسترسی برای شما عزیزان بسیار مناسب است و از این رو دغدغه ای برای پیدا کردن مکان نخواهید داشت.

منوی غذایی حرفه ای تالار ارکیده برای تشریفات برگزاری مجالس ترحیم بسیار متنوع بوده و مطابق با سلیقه و ذائقه شما و مهمانان گرامیتان است. کیفیت غذاها فوق العاده و لذیذ بوده و از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه ارگانیک تهیه شده اند.

پرسنل و کارکنان تالار ارکیده در طول برگزاری مراسم سوگواری همیشه همراه و کنار شما خواهند بود تا خواسته های شما و مهمانات گرامیتان را در کمترین زمان و بدون نقص به انجام برسانند. همانطور که در بالا اشاره کردیم از خصوصیات رفتاری پرسنل تالار ارکیده بهشت زهرا می توان به خوش اخلاق بودن، صبور بودن، با تجربه و کاری بودن آنان اشاره نمود.

در ادامه برای شما عزیزان ویدیویی از محیط خارجی و داخلی تالار ارکیده بهشت زهرا تهران برای اجرای انواع مراسم ها به خصوص اجرای مراسم ختم آماده کرده ایم که پیشنهاد می کنیم که این ویدیو را حتماً مشاهده فرمایید.

در انتها هرگونه سوال یا پرسشی در خصوص نحوه برگزاری مجالس ترحیم و مراسم های دیگر داشتید، در انتهای این صفحه نظرات و دیدگاه های خود را بیان کنید یا با تلفن 09126864576 تماس حاصل فرمایید.


تالار پذیرایی ارکیده دارای ویژگی هایی است که تشریفات برگزاری مجالس ختم را به بهترین شکل ممکن به یادماندنی و خاطره انگیز می کند.

چک لیست تشریفات مجالس ترحیم

زمانیکه قصد برنامه ریزی برای برگزاری تشریفات مجالس ترحیم یا ختم یا حتی مراسمات یادبود را دارید، جنبه های زیادی از وظایف وجود دارند که بایستی به نحو احسنت و درست انجام بگیرند. درست انجام دادن کارها باید طبق یک لیست حرفه ای و جامع انجام گرفته و در آن تک تک کارها و وظایف یادداشت شده باشد. از چاپ اعلامیه ترحیم گرفته تا برآورد کردن تعداد عزاداران حاضر در مراسم و پیدا کردن مسجد و تالار مراسم ترحیم ، همه و همه نیازمند یک برنامه ریزی جامع، درست و کارآمد است. 100% آداب و رسوم هر کشوری در نحوه برگزاری تشریفات مراسم عزاداری عزیزتان تأثیر چندانی می گذارد که در این مواقع بهتر است که با روحانیون عزیز در این زمینه مشورت و گفتگو نمایید.

خدمات مجالس ترحیم

چک لیست تشریفات مجالس ترحیم

در ادامه چک لیستی در خصوص برنامه ریزی تشریفات مجالس ترحیم برای شما آماده کرده ایم که با مطالعه آن می توانید بهترین برنامه ریزی را داشته باشید.

 • انتخاب یک راهنما برای مشورت گرفتن در خصوص نحوه برگزاری و اجرای مراسم.
 • تماس با موسساتی یا مراکز انتقال جسد یا تابوت به منظور انجام مراسم تشییع جنازه مزحوم. لازم است قبل از انجام مراسم تشییع جنازه، برای انتقال جسد به سردخانه یا قبرستان، با موسسات خدمات ترحیم تماس گرفته شود. موسسات خدمات مجالس ترجیم با ارائه خدمات گوناگون 0 تا 100 کارهای مراسم را انجام می دهند.
 • چاپ آگهی یا اعلامیه ترحیم به منظور خبررسانی به آشنایان، بستگان، دوستان و همسایگان.
 • خرید سنگ قبر برای متوفی.
 • تخمین تعداد مهمانان و دعوت کردن از آنان برای حضور در مجلس ختم و تهیه لیستی از تعداد آن ها.
 • انتخاب فرد برای انجام مراسم مداحی.
 • برگزاری نماز میت برای فرد درگذشته. در سایر ادیان از سنت های مذهبی مرسوم در آن مذهب استفاده می شود.
 • انتخاب تاج گل مناسب برای تشریفات عزاداری. شما عزیزان حتی قاادر هستید سفارش تاج گل موردنظتان را به صورت آنلاین در ثبت کرده تا مراحل آماده سازی آن توسط گل فروشی موردنظر صورت بگیرد. قیمت تاج گل از حدود 100 تا بالای 600 هزار تومان به فروش می رسد.
 • سعی کنید تمامی لوازم پذیرایی و تجهیزات مربوط به تشریفات مجلس از قبل خریداری کنید.
 • انتخاب و رزرو تالار مراسم ترحیم به منظور پذیرایی از مهمانان.
 • سعی کنید در انجام تشریفات ترحیم، تمامی اولویت ها در نظر گرفته و به ترتیب و اصول آن ها را انجام دهید.

 آماده سازی تشریفات مراسم ختم زمانیکه مرگ شخص حتمی است

زمانیکه مشخص است که شخص به طور حتمی در حال ترک دنیا است و شما عزیزان دیگر وقت و زمان کافی برای انجام برنامه ریزی جامع در این زمینه را ندارید، بهتر است در ابتدا آرامش خود را حفظ کرده و سپس با افراد و موسسات متخصص در این زمینه تماس گرفته و از آن ها مشورت بخواهید. آن ها یک سند جامع و بسیار حرفه ای در اختیار شما عزیزان قرار می دهند که تک تک کارهای تشریفات مراسم ختم در آن درج و اولویت بندی شده است. در اینجا ذکر این نکته ضروریست که کارها را با همراهی و کمک آشنایان و دوستان خو انجام دهید تا کارها سریع تر و با کیفیت تر انجام بگیرد.

چگونه بهترین ارائه دهنده خدمات ترحیم را بیابید

موسساتی که کار ارائه خدمات تشریفات مجالس ترحیم را در کشور عزیزمان ارائه می دهند، فراوان هستند. از این رو یافتن بهترین آن ها می تواند کاری دشوار و پیچیده باشد. توصیه می کنیم برای انتخاب درست و صحیح از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. یادتان باشد که انتخاب درست مایه آسودگی خاطر شماست.

ایده های شما برای اجرای مراسمات ختم پیاده سازی شود

بسیار خوب. شما عزیزان دوست دارید که مراسم سوگواری عزیزتان بسیار پرشکوه، بی حاشیه و عالی برگزار شود. از این رو ایده هایی در ذهن خود دارید و مایل هستید موسسه برگزاری خدمات ترحیم، آن ایده ها را مطابق با آن چیزی که در ذهن دارید، به بهترین شکل ممکن به نتیجه و اجرا برساند. پیشنهاد می کنیم که قبل از تصمیم گیری سری به فضای مجازی بزنید و امکانات و خدمات ارائه شده توسط این موسسات را به طور کامل مطالعه کنید. پس از تماس با این موسسات از نحوه اجرای مراسم و اینکه ایده های شما قابل پیاده سازی و اجرا باشد، سوال فرمایید.

6 دیدگاه درباره ی “برگزاری مجالس ترحیم و تشریفات برگزاری مجالس ختم و عزاداری”

 1. با سلام. واقعاً تشکر می کنم بابت به اشتراک گذاری مطلبی که بابت تشریفات ختم گذاشتید به همراه تصاویر زیبا. منتظر بروزرسانی های بعدی مطالب تان هستیم.

  1. با سلام و وقت بخیر. خواهش می کنم. خوشحالیم که از مطلب خوشتان آمد. بله حتماً بروزرسانی ها حتماً انجام خواهد شد.

  1. سلام و وقت بخیر. بله دقیقاً. رعایت نکات خاص می تواند مراسمات سوگواری را به بهترین شکل ممکن به یاد ماندنی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .