تالارهای مراسم ترحیم

ارکیده به عنوان یکی از بهترین، حرفه ای ترین و بزرگ ترین تالار پذیرایی واقع در نزدیک بهشت زهرا تهران مفتخر است تا مسئولیت برگزاری و اجرای مجالس ترحیم و ختم شما عزیزان را بر عهده بگیرد. امروزه انتخاب تالارهای مراسم ترحیم بسیار حائز اهمیت و در عین حال سخت می باشد. شما عزیزان دوست دارید مکانی که برای پذیرایی از مهمانان خود انتخاب می کنید از لحاظ دسترسی و مسیر، از لحاظ ظاهری و چیدمان دکوراسیون داخلی، کمیت و کیفیت خدمات، کیفیت منوی غذایی و بسیاری موارد دیگر مناسب باشد. ارکیده به عنوان نزدیک ترین و تخصصی تالار مراسم های ترحیم به ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای در زمینه تشریفات مجالس سوگواری و عزاداری پرداخته است.

تالارهای مراسم ترحیم

تالارهای مراسم ترحیم

همچینین شما عزیزان دوست دارید در زمان اجرای مراسم آرامش داشته باشید و هیچ مشکل و دغدغه ای بابت کمیت و کیفیت خدمات ارائه شده نداشته نداشته باشید. در انتها هم مایلید قیمت تمام شده تشریفات مراسم ختم مناسب باشد و این امر حق شماست. در زمان برنامه ریزی برای اجرای مراسم به یاد داشته باشید که کلیه انتخاب ها یا گزینه های خود را کم و زیاد و ابجا کنید تا قیمت نهایی تمام شده مطابق با آن چیزی است که شما برای آن در نظر گرفته اید.

صرف نظر از اینکه چه نوع پذیرایی ای مد نظر شما است، بایستی برنامه ریزی هایی از قبل بدین منظور انجام دهید. چیزی که در یک برنامه ریزی مهم است، هدف با توجه نیازهایتان مهم و اساسی شماست. در نظر بگیرید فردی که قرار است برای او مراسم ترحیم برگزار کنید، چه آرمان ها و خواسته هایی در زندگی داشت تا بتوانید از آن ها در کارهای خود بهره بگیرید. کلاً هدف از انجام تشریفات ختم و پذیرایی، یادبود شخص مرحوم و به اشتراک گذاری خاطرات وی است.

از آنجا مراسمات سوگواری بسیار غم انگیز، خسته کننده و احساسی است، مرسوم است که بعد از انجام تشییع جنازه مرحوم و تشریفات سوگواری، از کلیه حاضرین و عزاداران در مراسم، پذیرایی به عمل آورید. گردهمایی دوستان و آشنایان مرحوم، باعث تسلی خاطر روح مرحوم و بازماندگان می شود و همچنین فضا را به نسبت مثبت تر می کند. پذیرایی از مهمانان باعث می شود کلیه کسانیکه مدت ها قبل یکدیگر را ندیده اند در یکجا جمع شوند.

اما چه مکانی برای پذیرایی از عزاداران مراسم مناسب است؟ چد سوال اصلی که شما عزیزان بایستی بعد از انتخاب مکان موردنظر پاسخ دهید به شرح زیر است:

 1. هزینه اجاره و قیمت نهایی مکان رزرو شده چقدر است؟
 2. چه امکانات رفاهی ای در خود سالن پذیرایی و اطراف آن وجود دارد؟
 3. آیا چیدمان و طراحی داخلی تالار مناسب است؟
 4. تعداد پرسنل و کارکنان سالن پذیرایی به منظور خدمات دادن به مهمانان مراسم چثدر است؟
 5. مکان رزرو شده دارای چه قوانین و مقرراتی است؟

در اینجا است که تالارهای مخصوص مراسم عزاداری به کمک شما عزیزان می آیند تا دغدغه های شما در باب این مورد به طور کامل برطرف کنند.

تالارهای ترحیم و برگزاری مراسم ختم

تالار های عزاداری از مکانهایی است که افراد ترجیح میدهند مراسم ختم را در آنجا برگزار کنند. مراسم ختم در سومین روز درگذشت متوفی صورت می پذیرد و معمولا همراه صرف شام و ناهار است. از این رو بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند تا خود را درگیر پذیرایی از مهمانان نکنند و این وظیفه را برعهده سالن های ترحیم و پرسنل بسپارند تا مراسم به درستی برگزار شود.

تالار های ترحیم و پذیرایی باید مجهز به سیستم تهویه مطبوع هوا بوده تا در سرما و گرما شرایط مناسبی را برای مهمانان فراهم کنند. داشتن سرویس بهداشتی تمیز و مدرن نیز یکی دیگر از ویژگی های مهم سالن های پذیرایی ترحیم می باشد. خدماتی که در این گونه مکان ها ارائه می شود باید مناسب با شرایط مجلس باشد. بهتر است که پرسنل خدماتی نیز از پوشش های فرم و تیره استفاده کنند و به ارائه خدمات بپردازنند تا مجلس به شکلی کاملاً عالی به اجرا برسد.

تالار های مراسمات ختم و تشریفات و خدمات آنها

تالار های مراسمات سوگواری در واقع همان سالن های پذیرایی تشریفات میباشند که برگزاری مراسم ختم و عزاداری به عنوان یکی از مراسم ها می توان در آنجا برگزار کرد. سالن های پذیرایی متناسب با نوع مراسم به پذیرایی از مهمنانان می پردازند. پذیرایی در مراسم ختم یکی از مهم ترین بخش ها در این گونه مراسم ها است و لازم است کارکنان مجموعه دز این زمینه آموزش های لازم و کافی را دیده باشند. خدماتی که توسط سالن های مراسمات ختم انجام می گیرد بسیار گسترده است. از خوش آمد گویی و پذیرایی از مهمانان عزیز گرفته تا اجرای مراسم عرفانی توسط افراد مخصوص در این زمینه.

تالارهای مخصوص مراسم ترحیم

خدمات تالارهای مخصوص مراسم ترحیم

همچنین برخی از تالار های ترحیم خدمات فیلمبرداری نیز به مشتریان خود ارائه می دهند. شاید فیلمبرداری از یک مجلس ختم که افراد در آن گریه و ناله می کنند کار چندان جالبی نباشد ولی بسیاری از افراد تمایل دارند تا از مراسم عزاداری خود عکس و فیلم تهیه کنند. از این رو یکی از خدماتی که در توسط سالن های پذیرایی ارائه می شود، فیلمبرداری و عکسبرداری است که طرفدارن خاص خود را دارد.

چیدمان و دکوراسیون داخلی مراسم، یکی دیگر از خدمات سالن های پذیرایی است. حتی بسیاری از سالن های پذیرایی اجازه می دهند که چیدمان مطابق با سلیقه شنا انجام شود. پس حتماً این نکته توجه داشته باشید که هنگام رزرو، با مسئولین آن بابت نحوه طراحی داخلی و چیدمان مکان صحبت کنید.چون سالن های پذیرایی ضوابط و قوانین مشخصی دارند.

شاید مهمترین ویژگی تالار های مراسم ترحیم قیمت خدمات و امکانات آن باشد. به هر حال انجام مراسم ختم در سالن های پذیرایی نیازمند بودجه می باشد و باید گفت که هزینه آن با توجه به نوع خدماتی که انجام می شود در بسیار متفاوت است. چه بسا اگر بخواهید شمع آرایی، گل آرایی و موسیقی را نیز داشته باشید. لذا بودجه مناسب بدین منظور تنظیم نمایید.

ویژگی سالن های پذیرایی مراسمات ترحیم چیست

یکی از مهمترین ویژگی های سالن های مراسم ترحیم، داشتن فضای مناسب برای انجام تشریفات مجالس است. تالارهای ترحیم و پذیرایی باید در منطقه ایی قرار داشته باشند که دسترسی به آنها به راحتی انجام پذیرد و از آنجایی که در اینگونه از مراسمات معمولا افراد زیادی شرکت می کنند، از مهمترین امکانات و خدمات سالن های پذیرایی تشریفات مجالس، داشتن پارکینگ اختصاصی برای مهمانان می باشد.

خدمات ویژه تالارهای مخصوص مراسم ترحیم

در گذشته نه چندان دور خبری از تالارهای مراسم ترحیم نبود و اینگونه از مجالس در منزل انجام می شد و نهایت پذیرایی آن خرما و میوه و حلوا بود. البته در ایران تا سوم و هفتم متوفی  و در مناطق سنتی تر گاهی تا چهلم، همچنان در منزل بازماندگان رفت و آمد هست و افراد خانه با چشم گریان و حال بد مشغول چایی دادن و برنج دم کردن می باشند تا بتوانند به قول قدیمی ترها حفظ آبرو کنند. به جرات می توان گفت شخص متوفی در زمان حیات خود، با این حجم از مهمان در منزل خود مواجه نشده بود. گاهی اوقات این رفت و آمد آنچنان باعث آزار و اذیت می شود که افراد خانه غم خود را فراموش می کنند و از شدت کار و خستگی شروع به نالیدن می کنند. در چنین شرایطی مراعات اهل خانه را بکنید، به موقع برای تسلی دادن آنها حضور داشته باشید و به موقع مجلس را ترک کنید. حضور طولانی مدت شما شخص متوفی را بر نمی گرداند، مطمئن باشید.  

یاد متوفی باید در قلب شما باشد و باید به یاد همه ی روز های خوب و بدی که با او گذرانده اید باشید. خوب است که برای یاد بود او دوستان و آشنایان را جمع کنید اما انصاف نیست هزینه های سنگینی را به خود متحمل کنید. می توانید هزینه های اضافی را خرج  هزاران آدم زنده محتاج کنید، باور کنید اینگونه بهتر است.

تالار مراسم ترحیم و ختم ارکیده بهشت زهرا تهران

تالار پذیرایی ارکیده با ارائه خدمات بی نظیر و حرفه ای در برگزاری و اجرای انواع تشریفات مجالس و مراسم های مختلف، به خصوص اجرای تشریفات مراسم های ختم در خدمات شما عزیزان می باشد و آرامش را در زمان اجرای مراسم برای شما به ارمغان می آورد. همچنین ما تخفیف های ویژه ای را در برگزاری انواع تشریفات مجالس شما عزیزان در نظر گرفته ایم که شما می توانید از طریق شماه تلفن 09126864576 از این تخفیفات بهره مند شوید.

لازم به ذکر است چیدمان و دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی ارکیده، متناسب با فضای مجلس صورت گرفته و شما می توانید با هماهنگی های لازم چیدمان را مناسب با مراسم انتخاب نمایید.

تالار مراسم ترحیم و ختم ارکیده بهشت زهرا تهران دارای ویژگی هایی از قبیل:

 • دسترسی نزدیک و آسان ( نزدیک بهشت زهرا تهران )
 • ظرفیت بالا و در 2 طبقه ( 1200 نفر )
 • دکوراسیون و چیدمان حرفه ای
 • پرسنل مودب، خوش اخلاق و بسیار مجرب
 • پارکینگ
 • کیفیت غذایی فوق العاده که از بهترین مواد ارگانیک تهیه و تولید شده است
 • قیمت مناسب
 • امکان عکس برداری و فیلم برداری از مراسم

و بسیاری موارد دیگر می باشد. با ارکیده خاص باشید.

2 دیدگاه درباره ی “تالارهای مراسم ترحیم و ختم”

  1. با سلام و وقت بخیر خدمت شما. بله حتماً. بی زحمت با تفن ۰۹۱۲۶۸۶۴۵۷۶ یا ۰۲۱۵۵۲۳۲۲۰۳ تماس حاصل فرمایید تا شما را در جریان کامل پکیج های ارائه شده به همراه قیمت آن ها قرار دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .