انتخاب کیک عروسی

انتخاب کیک عروسی به همراه نکات و توصیه های لازم در زمان سفارش کیک عروسی

سفارش و انتخاب کیک عروسی

زمانیکه نوبت به انتخاب کیک عروسی می رسد، شاید آهی بلند بکشید و به خودتان بگویید حالا این مورد را چگونه حل کنم. حق دارید چون سفارش و انتخاب کیک عروسی مناسب، یکی از مهم ترین و سخت ترین کارهای عروسی است. کیک نتیجه سلیقه شما و همسرتان است. شما در اصل سلیقه خودتان را در معرض دید مهمانان و حاضران در مراسم نشان می دهید. در این نوشتاز قصد داریم به شما چند توصیه مهم درباره سفارش و انتخاب کیک عروسی بیان کنیم که می تواند شما را در این زمینه کمک شایانی کند.

قبل از هر چیز می بایست به سوالات زیر پاسخ دهید؟

  1. چگونه کیکی انتخاب کنم که متناسب با تم عروسی باشد؟
  2. آیا تحقیقات لازم را قبل از مراجعه به قنادی کرده ام؟
  3. کیک عروسی دایره ای، مربعی یا مستطیلی یا سکلی دیکر؟
  4. کیک عروسی چند طبقه باشد؟
  5. چقدر هزینه بابت هزینه کیک بایستی پرداخت شود؟
  6. کدام قنادی ها بهترین کیفیت را در پخت کیک ارائه می دهند؟
  7. چه زمانی کیک را سفارش دهم؟

در اینجا ذکر این نکته ضروریست که انتخاب و سفارش کیک عروسی باید بعد از کارهای دیگر عروسی مانند: رزرو تالار پذیرایی ، تهیه لیست مهمانان، تهیه لباس عروسی، کارت دعوت و موارد دیگر انجام بگیرد.

انتخاب کیک عروسی متناسب با تم عروسی

تم عروسی خود را چه رنگی درنظر گرفته اید؟ یادتان باشد هماهنگ بودن تم عروسی با کیک عروسی خیلی حائر اهمیت است. حال این مورد می تواند با رنگ خود کیک باشد یا با تزئینات روی کیک. اگر تم عروسیتان متمایل به رنگ سفید است که عالی است می توانید از کیک عروسی رمانتیک که در بیشتر عروسی ها عرف است، استفاده کنید. در صورتیکه رنگ کیک با تم مراسم یکی نبود، نگران نباشید و اضطراب به خود راه ندهید. می توانید تزئینات روی کیک را متناسب با تم عروسیتان هماهنگ کنید.

طرح و شکل و شمایل کیک عروسی

شما و همسر گرامیتان آیا تحقیقات لازم را در مورد طرح بر روی کیک و شکل و شمایل هندسی آن انجام داده اید؟ معمولاً انتخاب اینکه شکل کیک به چه صورت باشد بستی به ذائقه و سلیقه شخصی خودتان دارد. منظور از شکل کیک این است که آن می تواند به سه نوع دایره ای، مستطیلی و مربعی باشد. الیته موارد نادری هم مانند اینکه شکل به اشکالی دیگر باشد، وجود دارد.

اما موردی که خیلی مهم است، طرحی است که قرار است بر روی کیک قرار بگیرد. اگر شما و همسرتان طرحی خاص را در ذهن دارید یا اینکه در شبکه های مجازی طرحی را دیده اید و از آن خوشتان آمده است، حتماً آن را با قنادی موردنظرتان مطرح کنید. قنادان عزیز هم خودشان به شما پیشنهاد می دهند که از قبل طرح خود را برای آن ها بازگو کنید یا عکس طرح موردنظر خود را در اختیارشان بگذارید.

پس توصیه می شود قبل از مراجعه به قنادی، جستجوی ساده در فضای مجازی انجام دهید و طرح را بر روی کاغذ پیاده سازی کنید و یادتان باشد حتماً در این باره با همسر خود مشورت های لازم را انجام دهید. البته می توانید برای انتخاب کیک عروسی از آلبوم هایی که قنادی در اختیارتان قرار می دهد هم استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: قیمت تشریفات عروسی تالارهای پذیرایی

انتخاب کیک عروسی

اندازه و قیمت کیک عروسی

خوب حالا که طرح و شکل و شمایل هندسی کیک مشخص شد، حالا این سوال ذهن شما را مشغول می کند که اندازه کیک چقدر باشد؟ چند طبقه ای باشد؟ قیمت کیک به ازای هر کیلو چقدر تمام می شود؟

خوب اندازه کیک بستگی به تعداد مهمانان شما دارد. مسلماً اندازه کیک برای 50 نفر با اندازه کیک برای 500 نفر، تفاوت زیادی دارد. حتماً شما لیست تعداد مهمانان خود را از قبل آماده کرده اید که چه تعداد به مراسم شما می آیند تا متناسب با آن کیک را سفارش دهید.

این که کیک چند طبقه باشد باز هم بستگی به خودتان دارد. مسلماً کیک های تک طبقه ای در مراسم ها و تشریفات عروسی آنچنان رسمیت ندارند. پس دنبال ایده چند طبقه ای برای کیک باشید. اما نه 20 طبقه. چون نمی خواهید ساختمان سازی کنید. تعداد عرف طبقات کیک معمولاً 4 تا  6 طبقه است.

میزان اندازه، تزئین روی کیک، خاص بودن طرح و قنادی ای که سفارش کیک را می دهید، از عوامل اصلی و مهم در تعیین هزینه و قیمت کیک عروسی دارند. پس قبل از هرچیز میزان بودجه خود را تنظیم کنید.

به عنوان مثال قیمت کیک عروسی ای که با خامه تزئین شود یا با خمیر فوندانت ، متفاوت است. اگر محیطی که قرار است مراسم در آنجا برگزار شود دارای تهویه مناسب است، بهتر است ابتدا یک لایه خامه بر روی کیک قرار بگیرد و سپس خمیر فوندانت را بر روی آن قرار بگیرد. این عمل باعث صاف و یکدستی و همچنین سفت شدن کیک در شرایط مختلف می شود.

طعم کیک عروسی

حالا که ظاهر کیک را و تعداد طبقات آن را تعیین کرده اید، نوبت به باطن کیک می رسد. طعم کیک مهم ترین مسئله ای که باید مورد توجه قرار بگیرد. مسلماً مهمانتان دوست ندارند که کیکی را سرو کنند که فقط ظاهر شیک و لاکچری ای داشته باشد.

خوب از کجا بدانیم که کیک را به دست چه قنادی ای بسپاریم که خیالمان از بابت پخت و طعم آن راحت باشد؟

خوب می توانید از آشنایان و بستگان خود در این زمینه تحقیق کنید و با آن ها مشورت کنید. آن ها ممکن است آشنایی داشته باشند یا اینکه جایی را در نزدیکی خودشان بشناسند که خوشمزه ترین کیک ها را درست می کند.

همچنین می توانید سری هم به دنیای مجازی بزنید تا بتوانید قنادی های معروف استان خود را پیدا کنید و کار پخت کیک خود را به آن ها بسپارید.

موردی دیگر که می بایست بدان توجه داشته باشید و بسیار توصیه می شود. کیکی کوچک از قنادی موردنظر سفارش دهید تا بتوانید طعم و مزه آن را مورد ارزیابی قرار دهید. حتماً قبل از عروسی تکه ای از کیک موردنظر خود را امتحان کنید تا در هنگام مراسم اضطرسی نداشته باشید.

زمان سفارش کیک عروسی

بسیاری از زوج های عزیز، در زمان سفارش دچار اشتباهات فراوانی می شوند. برخی ها یک یا دو هفته قبل را به عنوان زمان سفارش در نظر میگیرند که اشتباه است. بهترین زمان برای سفارش کیک عروسی نیز حدوداً 3 الی 4 ماه قبل از برگزاری عروسی است تا بتوانید مسائلی که ممکن است از لحاظ گوناگون پیش بیاید را، هندل کنید.

بسیار عالی. در این چند توصیه مهم را در مورد انتخاب کیک عروسی برای شما عزیزان بیان کردیم. امیدواریم توانسته باشیم شما در این زمینه کمک کرده باشیم.

اگر از این مطلب خوشتان آمد آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram
بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .