خرید جشن نامزدی

خریدهای جشن نامزدی

جشن نامزدی مقدمه ای برای شروع یک پیمان رسمی بین مرد و زن است. از آنجا که برگزاری جشن نامزدی اجباری نیست، در بسیاری از خانواده ها که مرسوم است، مراسم را برگزاری و جشن می گیرند. همچنین بسیاری مراسم نامزدی را برگزار نمی نمایند و توافق می کنند که هزینه های آن را نگه داری و برای امور دیگری مانند جشن عروسی، خرید حلقه ازدواج، مایحتاج زندگی و بسیاری امور دیگر صرف کنند. گرداننده اصلی و برگزار کننده جشن نامزدی بر عهده ی خانواده محترم عروس است و ایشان متناسب با شرایط خود جشن را برگزار می نمایند. خریدهای جشن نامزدی و صرف هزینه برای این گونه مجالس، بسته به شرایط و امکانات و همچنین آداب و رسوم هر منطقه متفاوت است ولی اصولی که برای خرید جشن نامزدی انجام می شود، یکسان است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره خریدهای مجالس نامزدی و مدیریت هزینه های این گونه مراسم ها اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

 

حلقه نامزدی یکی از مهم ترین خریدهای جشن نامزدی

می توان گفت خرید حلقه نامزدی مهم ترین یا یکی از مهم ترین آیتم ها در خریدهای جشن نامزدی می باشد. حلقه نامزدی توسط خانواده محترم داماد تهیه و در روز مراسم توسط آقا داماد به انگشت عروس خانم انداخته می شود. لازم به ذکر است که انگشتر نامزدی با انگشتر عروسی یا ازدواج متفاوت است. همانطور که ذکر شد حلقه توسط خانواده محترم داماد تهیه می شود ولی در تهیه حلقه ازدواج، عروس خانم نقش اساسی را ایفا می کند. البته بهتر است که برای تهیه حلقه نامزدی هم با نامزد خود مشورت نمایید یا حداقل از سلیقه ایشان آگاه شوید تا بتوانید مناسب ترین حلقه را برای ایشان تهیه نمایید. اگر حلقه ای که دوست دارید تهیه کنید، گران است و شما بودجه لازم برای خرید آن را ندارید، حتماً به به سایر جواهر فروشی ها هم مراجعه کنید تا بتوانید با قیمت پایین تر آن را تهیه کنید یا اینکه چیزی شبیه حلقه ی موردنظر خود و با قیمت مناسب تر خریداری نمایید. از طرفی نامزدی به معنای شروع تعهد بر پیمان است. از این رو حلقه نامزدی که به آن حلقه نشان هم گفته می شود به عنوان نشانی است که خانواده داماد برای رسمی تر شدن مراسم برای دختر مورد انتخابشان درنظر میگیرند و همچنین نشان عشق بی پایان دختر و پسر نسبت به یگدیگر است. به علاوه نشانه ای است برای اینکه دختر در آینده نزدیک آماده ازدواج است با عشق خود است. در تهیه حلقه به مواردی از قبیل: هزینه حلقه، اندازه بودن، اصل بودن حلقه و انتخاب حلقه متناسب با رنگ پوست نامزدتان توجه فرمایید.

تهیه کارت دعوت مراسم نامزدی برای مهمانان

تهیه کارت دعوت یکی دیگر از آیتم های خرید جشن نامزدی است. کارت دعوت می تواند به دو صورت کاغذی و دیجیتالی باشد. معمولاً اگر می خواهید مراسم را به صورت رسمی برگزار کنید و تعداد مهمانان شما زیاد است، کارت دعوت را به صورت کاغذی تهیه می نمایند و برای مهمانان ارسال می کنند. ولی توصیه می شود برای مدیریت هزیه های مراسم نامزدی و عدم هزینه، کارت دعوت را به صورت دیجیتالی تهیه کنید. به چه صورت؟ کافیست در شبکه های اجتماعی محبوب گروهی ایجاد کرده و اعضا را به آن گروه اضافه کنید و آنان را به مراسم دعوت کنید. حتی می توانید یک کارت تهیه کرده و عکس آن را در گروه ها به اشتراک بگذارید و به صورت کلی دعوت را انجام دهید. حتما کروکی یا نقشه مکان برگزاری مراسم را هم در گروه به اشتراک بگذارید. حتی اگر شماره یکی از آشنایان خود را ندارید و قصد دارید که او را به مجلس خود دعوت نمایید، در گروه اعلام نمایید که کسانیکه شما وی را دارند اطلاعات محل برگزاری جشن را برای ایشان بفرستند.

ملاحظه می فرمایید تهیه کارت دعوت دیجیتالی بسیار راحت تر و به صرفه تر از تهیه کارت های کاغذی است.

تهیه لباس یکی دیگر از موارد ضروی خرید جشن نامزدی

بسیاری از دختر خانم ها وقتی موقع تهیه لباس جشن نامزدی می رسد، آهی کشیده و به خود و اطرافیانشان می گویند که حالا چه بپوشم. چه رنگی برای مراسم مناسب است؟ چه نوع لباسی برای این گونه مجالس به درد می خورد و بسیاری سوالات دیگر.

حساسیت در مورد نوع لباس مجالس نامزدی خوب است اما به شرطی که زیاده روی نشود. توصیه می شود در تهیه لباس نامزدی از لباس هاس مجلسی با رنگ های متنوع به غیر از رنگ سفید یا رنگ هایی شبیه به آن استفاده شود. به این علت که لباس های سفید رنگ یا رنگ های متمایل به سفید باید در مراسم عروسی استفاده شوند و بهتر است که شما هم این نکته را توجه فرمایید. معمولاً لباس مجلسی با رنگ صورتی می تواند یک انتخاب خوب باشد. بسیاری از دختر خانم ها ترجیح می دهند که لباس خود را به خیاط بسپارند. برخی ها هم خرید از فروشگاه ها را ترجیح می دهند. تا حد امکان از خرید لباس های گران قیمت و بسیار خاص بپرهیزید و سعی کنید از لباس های ساده و با قیمت مناسب استفاده نمایید.

تهیه لباس آقایان کار سختی نیست و یک کت و شلوار شیک می تواند برای آنان مناسب باشد.

پذیرایی از مهمانان مراسم

اگر مراسم را به صورت به اصلاح خودمانی برگزار می کنید و رسمی نیست نیازی به صرف هزینه های گزاف برای پذیرایی از مهمانان نیست. اگر مهارت ویژه ای در آشپزی دارید و می توانید دسر، کیک، شام مجلس و دیگر خوراکی ها را خودتان تهیه کنید که بسیار عالی است. کافیست مواد اولیه را تهیه کرده و با هنر خود، دست به کار شوید. در غیر اینصورت می توانید با صرف هزینه از بیرون این موارد را تهیه کنید. اگر می خواهید مراسم در جایی به غیر منزل و حیاط مانند تالار پذیرایی یا باغ تالار برگزار کنید و مجلس شما رسمی است، حتماً منوی غذایی آن را مطالعه فرمایید و در انتخاب منوی غذایی یادتان نرود که تنوع را در نظر رفته و از کیفیت غذای آن مطمئن شوید تا دچار دردسرهای گوناگون نشوید.

صرف هزینه برای چیدمان و دکوراسیون جشن نامزدی

چیدمان و دکوراسون مراسم نامزدی چه به صورت رسمی و چه به صورت غیر رسمی حائر اهمیت و مهم است. چیدمان را متناسب با تم موردنظر خود تزئین کنید. حتی می توانید در هدیه ها و گیفت هایی که برای اهدا به مهمانان مراسم تهیه کردید، مطابق با آرایش محیط آن ها سفارش دهسد. حتی دسر و کیک را می توانید متناسب با تم مخصوص خود تهیه نمایید تا همه چیز شیک و عالی به نظر برسد. حتی می توانید در بادکنک های زیبایی که برای مجلس تهیه کنید این موارد رعایت کنید  و در انتهای مراسم آنان را به کودکانی که در مجلس حضور داشتند، اهدا کنید.

حتما در خرید لوازم جشن نامزدی به قیمت و کیفیت توجه فرمایید و تنها از یک مغازه سوال نفرمایید. مدیریت هزینه در هر کاری نیازمند برنامه ریزی صحیح و پیش بینی هزین های پنهان می باشد. پس برای خریدهای جشن نامزدی حتماً لیستی از آیتم های ضروری و مهم را تهیه نمایید و متناسب با آن بودجه خود را تنظیم کنید.

 

اگر از این مطلب خوشتان آمد آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram
بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .