دوران نامزدی

دوران نامزدی کوتاه مدت یا دوران نامزدی بلند مدت

نامزدی کوتاه مدت یا بلند مدت ؟ کدامیک برای شما زوجین عزیز مناسب است؟ آیا درباره طول دوران نامزدی بایستی حساسیت زیاد نشان دهیم یا این که نیازی نیست؟نکات مهم و کلیدی ای که در طول دوران نامزدی بایستی رعایت کنیم چیست؟ مزایا و معایب کم یا طولانی بودن نامزد بودن زوجین چیست؟اول از همه نامزد کردن شما و همسر آینده تان را تبریک می گوییم. به خاطر داشته باشید دوران نامزدی آغاز تعهد دختر و پسر نسبت به یکدیگر است و تبلوری نو در زندگی زناشویی آینده شان است.

سوال رایجی که خودتان و اطرافیانتان می پرسند این است که “چه زمانی برای برگزاری مراسم عروسی مناسب است و چه تارخ و زمانی بایستی برای جشن عروسی تعیین کرد؟”

خوب، جواب دادن به این پرسش نیازمند این است که مشورت های لازم را با همسر آینده مان و خانواده های محترم هر دو طرف در این زمینه داشته باشیم و تعیین کنیم که دوران نامزدی چقدر طول بکشد بهتر است.

میانگین دوران نامزدی مناسب، یکسال و شش ماه می باشد. با این حال بسیاری از افراد مایلند که زمان کوتاه تری نامزد بمانند. البته عکس این قضیه هم وجود دارد و برخی از زوجین دوست دارند سال های زیادی با یکدیگر نامزد بمانند و شناخت بیشتری از یکدیگر کسب نمایند.

مانند بسیاری از موارد در زندگی، کوتاه یا طولانی مدت زمان دوران نامزدی مزایا و معایب خاص خودش را دارد تنها به خود دختر و پسر بستگی دارد که کدام را ترجیح می دهند. عوامل مختلفی برای برنامه ریزی تشریفات عروسی وجود دارد که یکی از مهم ترین این موارد زمان نامزد بودن زوجین است. تصمیم گیری درست در باب این موضوع، باعث می شود کارها به راحتی و در زمان درست پیش بروند.

ویژگی های دوران نامزدی کوتاه مدت

  1. زودتر ازدواج خواهید کرد. شما زوجین عزیز اگر خواهان این هستید که زودتر سر خانه و زندگیتان بروید پس بی تردید نامزدی کوتاه مدت برای شما مناسب خواهد بود.
  2. شما واقعاً قادر هستید بر روی چیزهایی که از یک مراسم عروسی می خواهید، تمرکز نمایید. در اصل می توانید با کمترین استرس و بدون هیچ گونه نگرانی ای تصمیم های مناسبی برای جشن ازدواجتان بگیرید. مثلاً انتخاب کیک عروسی، خرید لباس، رزرو تالار پذیرایی و بسیاری موارد دیگر بسیار برای شما آسان خواهد بود.
  3. ممکن است ناراحت کننده به نظر برسد ولی اگر در بین خانواده و بستگان خود، افراد سالخورده و بیمار دارید، آن ها مایلند تا هرچه زودتر جشن پیوندتان را خدای ناکرده قبل از هرگونه اتفاقی ببینند.
  4. دیگر بیهوده زمان و وقت خود را هدر نمی دهید. از آنجا که دوران نامزدی نیز به معنای متعد بودن دختر و پسر است، پس برای اتخاذ تصمیمات خود برای چیدن مقدمات و اجرای مراسم ازدواج با حساسیت بیشتر و دقیق تر قدم برخواهید داشت. مطمئناً زوج های دیگری در حال برنامه ریزی عروسیشان هستند، پس بایستی در موعد مناسب برای رزرو محل مناسب اقدام فرمایید و اگر برنامه نیز درست و در زمان مناسب پیش نرفت، بایستی گزینه های دوم و سوم را در برنامه خود داشته باشد و آن ها را اجرا نمایید.
  5. نامزدی کوتاه مدت ممکن است زمان کافی برای اجرای تمام و کمال کارهای عروسی را به شما ندهد و مشکلات مختلفی را از هر لحاظ برای شما ایجاد نماید.

مطلب پیشنهادی: برگزاری جشن نامزدی

ویژگی های نامزد بودن طولانی مدت

  1. شما زمان بیشتری برای ذخیره و صرفه جویی در هزینه ها خواهید داشت و می توانید کارها و خریدهای عروسیتان را به راحتی انجام دهید. یادتان باشد امروزه هزینه های گرفتن جشن ازدواج گران است. دوران نامزدی بلند مدت باعث می شود پول بیشتری برای صرف هزینه های عروسی جمع کنید.
  2. نامزدی بلند مدت باعث می شود که مکانی را که در ذهن خود دارید را به راحتی و بدون هیچ مشکلی رزرو نمایید. زیرا بسیار محتمل است که هنوز توسط افراد دیگر رزرو نشده باشند.
  3. نامزدی بلند مدت فرصتی مناسب است که مشاوره ها و آموزش های لازم را در خصوص زندگی زناشویی خود ببینید و در مورد اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود با همسر آینده تان گفتگو کرده و آن ها را با ایشان به اشتراک بگذارید.
  4. دوران نامزدی طولانی مدت، زمان کافی برای تصمیم گیری های مهم و به اجرا رساندن آن ها را به شما می دهد. حال تصمیم گیری ها می تواند در شخصی خودتان یا برای زندگی زناشویی تان باشد.
  5. ار برنامه عروسی چندین ماه یا چند سال ادامه پیدا کند، ممکن است شما، همسرتان و خانواده هایتان درباره فکر کردن کارهای جشن ازدواج خسته شوید ولی نامزد بودن کوتاه مدت باعث می شود که کارها را سریع تر انجام داده و شور و هیجانی وصف نشدنی شما را دربر گیرد.

در انتها یادآور می شویم با اتخاذ تصمیمات درست می توانید دوران نامزدی بسیار خوبی در کنار همسر آینده تان داشته باشید.

اگر از این مطلب خوشتان آمد آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram
بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .