هزینه مراسم ترحیم

هزینه مراسم ترحیم یا تشریفات ختم را چگونه مدیریت کنیم

هزینه مراسم ترحیم

حوادث و اتفاق های پیش بینی نشده زیادی در زندگی ما اتفاق می افتد که هرکدام از این اتفاق ها اثرات گوناگونی بر زندگی ما می گذارند. هرچند این اتفافات ناگوار باشد ولی مدیریت کردن آثار آن امری بسیار مهم و ضروری می باشد. یکی از این اتفاقات ناگوار، مرگ عزیزان و بستگان است که برای بازماندگان بسیار سخت، غمناک و دردناک است. مهم نیست که مرگ اجتناب ناپذیر است، با این حال بسیاری از ما در مدیریت و ترتیب دادن آثار این اتفاق دچار مشکل هستیم. مدیریت کردن درست مراسم ترحیم بسیار حائز اهمیت است و در صورت عدم مدیریت درست مشکلات فراوانی به وجود می آید.

زمانیکه قصد برنامه ریزی برای برگزاری مراسم ختم یا تشییع جنازه بستگان یا عزیزان خود را دارید، تحت فشار عوامل گوناگونی هستید که مهمترین این عوامل زمان است. همچنین در موارد نادر ممکن است مراسم ترحیم با یک رویداد باشکوه دیگر مانند نامزدی یا عروسی بستگان تداخل زمانی به وجود آید. اما در این میان بایستی اولویت بندی نموده و به بودجه درنظر گرفته به منظور برگزاری و اجرای مراسم ترحیم هم توجه ویژه ای شود. جمیع این اتفافات نیازمند برنامه ریزی و مدیریت قوی توسط خود شما است تا بتوانید مراسم را باشکوه برگزار نمایید.

در این نوشتار قصد داریم در مورد مدیریت هزینه مراسم ترحیم و قیمت برگزاری این گونه مجالس به شما عزیزان اطلاعاتی دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشد:

چگونه و به چه صورت مراسمی باشکوه و با قیمت مناسب برگزار کنیم؟ و سوال دیگری که اغلباً از خودمان می پرسیم این است که

“هزینه های برگزاری مراسم ترحیم یا ختم چقدر است؟”

قیمت مراسم ترحیم یا ختم متفاوت می باشد و بسته به منطقه، کیفیت و کمیت خدمات ارائه شده در مراسم می تواند بالا یا پایین باشد. امروزه هزینه های در نظر گرفته برای برگزاری مجالس ترحیم در کشور عزیزمان ایران و در سایر کشورهای دنیا به طور قابل توجهی و به طور پیوسته افزایش یافته است. حتی می توان گفت که هزینه های مراسم ختم با هزینه های مراسم های عروسی برابری می کند یا حتی بالاتر از آن است. طبق بررسی ها و نظرسنجی های صورت گرفته توسط NFDA (بزرگترین انجمن خیریه و خدمات مراسم های ترحیم در دنیا) که در سال 2012 صورت گرفت، میانگین هزینه مراسم ختم و تشییع جنازه در کشور ایالات متحده آمریکا ، 7,755 دلار تخمین زده شد. هرچند این عدد شامل هزینه آرامگاه یا قبر نیست. با اضافه کردن هزینه آرامگاه قیمت مراسم ترحیم حدوداً 10,000 دلار تخمین زده شد.

به یاد داشته باشید که یک مراسم ختم برای اینکه باشکوه و به یاد ماندنی برگزار شود، نیازی به صرف هزینه ای سنگین و هنگفت ندارد. بلکه به مدیریت و برنامه ریزی صحیح، دقیق و درست نیاز دارد. برنامه ریزی صحیح، تصمیم ها و انتخاب های ضروری از غیر ضروری را مجزا کرده و تصمیم گیری شما را در انجام کار آسان خواهد کرد.

هزینه های مجالس ترحیم شامل: هزینه تالار و پذیرایی از مهمانان، تابوت، آرامگاه، موسسات ارائه دهنده و اداره کننده خدمات ترحیم، هزینه مداح و بسیاری هزینه های جانبی دیگر می باشد.

نکات مهم در مدیریت هزینه مراسم ترحیم

در ادامه به نکات مهم که کنترل و مدیریت هزینه های مجالس ختم را برای شما آسان می کند، می پردازیم:

قیمت مراسم ختم

قیمت مراسم ختم

برنامه ریزی صحیح

اگر شما از قبل برنامه ریزی صحیح برای هر کاری داشته باشید، مسلماً موفقیت های زیادی به دست می آورید. به عنوان مثال برای پذیرایی از مهمانان حتماً مکانی را از قبل رزرو نمایید یا با موسسات و شرکت هایی که خدمات ترحیم ارائه می دهند صحبت کرده و از هزینه های آن ها مطلع شوید. لازم به ذکر است حتماً در تمامی موارد با دوستان و آشنایان خود مشورت کنید تا بتوانید بهترین راه حل را پیدا کنید و متناسب با آن کارها را به انجام برسانید.

تهیه لیستی از کارها برای اجرای مراسم ترحیم

اگر مقالات و نوشته های قبلی ما را مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که در تمامی این مقالات به تهیه کردن لیست کارها توجه ویژه ای شده است. شما زمانیکه از کارهایی که می بایست انجام دهید لیستی تهیه کنید، دیر نگرانی و اضطرابی نخواهید داشت و راحت تر می توانید کارها را به دست گرفته و هندل نمایید. مثلاً چه مکانی را برای برگزاری مراسم در نظر بگیرم؟ تالار پذیرایی ای که انتخاب کردم چه میزان گنجایش ظرفیت برای مهمانان مراسم را دارد؟ چه تعداد قرار است به مراسم تشریف بیاورند؟ از چه موسسه ای باید خدمات ترحیم دریافت کنم؟ آیا بخشی از وسایل را می توانم خودم تهیه کنم؟ با تکمیل کردن لیست می توانید انتخاب صحیح و درستی داشته باشید.

اولویت بندی کارها

مهم ترین مورد در برگزاری و اجرای مراسم ترحیم چیست؟ تهیه آرامگاه؟ تهیه مکان پذیرایی؟ تهیه صندلی و سایه بان؟ یا موارد دیگر. پس کارهای خودتان را اولویت بندی کنید و متناسب با آن کارهای خود را پیش ببرید. سعی کنید وسایل مورد نیازی که می توانید را از اطراف خریداری نمایید یا اینکه بسیاری از تجهیزات را می توانید به صورت اینترنتی و آنلاین سفارش دهید.

تعیین بودجه برای تعیین هزینه مراسم ختم

شما چقدر برای هزینه کردن مراسم ختم در نظر گرفته اید؟ حتماً بودجه را متناسب با لیست خود تنظیم نمایید و از صرف هزینه های غیرضروری پرهیز کنید. کلیه هزینه هایی که قرار است انجام دهید، متناسب با بودجه خود انجام دهید. چون مرگ اتفاقی غیر قابل پیش بینی است، بنابراین با هزینه های دیگر مانند هزینه های جشن عروسی و دیر مراسم ها تفاوت دارد.

اطلاع از هزینه موسسات اجرا کننده خدمات ترحیم

موسسات و اجرا کننده های مجالس ترحیم با توجه به خدماتی که ارائه می دهند قیمت های متفاوتی دارند. شما باید از لیستی از کارها و خدماتی که این موسسات به شما ارائه می دهند و از قیمت های آنان، مطلع شوید. این خدمات شامل: تهیه ظروف و تاج گل، تهیه اعلامیه مراسم ترحیم، اجاره کردن صندلی و سایه بان، رزرو تالار پذیرایی، کرایه اتوبوس و مینی بوس، تهیه سنگ مزار یا آرامگاه، اجرای موسیقی عرفانی و بسیاری خدمات دیگر می باشند. لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید از بین خدمات ارائه تنها تعدادی از آن ها را انتخاب نمایید و لازم نیست که از کلیه خدمات استفاده نمایید. به هر حال موسسات اجرا کننده مجالس سوگواری پکیج هایی را در اختیار شما قرار میدهند تا شما با توجه به شرایط خود تصمیمات لازم را بگیرید.

هزینه قبر یا آرامگاه چقدر است

امروزه هزینه تهیه قبر و آرامگاه نه تنها در کشور عزیزمان بلکه در کل دنیا بالا می باشد. طبق گفته مدیر عامل سارمان بهشت زهرا تهران در تاریخ 12 خرداد 1397، قیمت قبور در فاز دوم بهشت زهرا حداکثر 9 میلیمون تومان و در فاز سوم و قبور روز قیمت هر یک طبقه 750,000 تومان می باشد. به عنوان مثال در کشور ایالات متحده آمریکا بسته به نوع آن ( عمومی یا شهرداری و کلیسا ) ، قیمت متفاوت است. میانگین قیمت ممکن است بین 7,000 تا 9,000 دلار بسته به نوع جا متفاوت باشد.

قیمت تالار برای پذیرایی از مهمانان مراسم ترحیم

بعد از اتمام مراسم تشییع جنازه و مراسم های دیگر نوبت به رزرو مکان به منظور پذیرایی از مهمانان و ابزماندگان مراسم می شود. معمولاً تالارهای پذیرایی و رستوران ها، مناسب ترین مکان برای پذیرایی می باشند. به خصوص اگر در نزدیک و اطراف محل اجرای مراسم باشند. تالارهای نزدیک بهشت زهرا در تهران برای اجرای مراسم پذیرایی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. قیمت تالارهای پذیرایی بسته به کیفیت و کمیت خدماتی که ارائه می کنند، متفاوت است. توصیه می شود در انتخاب تالار پذیرایی به مواردی از نظیر: دسترسی مناسب، پارکینگ، گنجایش تالار، ظراحی داخلی، رفتار مدیریت و پرسنل، کیفیت منوی غذایی و دیگر موارد توجه ویژه ای نمایید.

اگر از این مطلب خوشتان آمد آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram
بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .