نشانه های آمادگی شما برای ازدواج

نشانه های آمادگی شما برای ازدواج

عاشقی یکی از شگفت انگیزترین و رمز آلودترین احساسات در دنیا است. عاشق شدن یکی از نشانه های ازدواج است اما همه چیز نیست و بدین معنی نیست که مرد و زن همیشه در کنار هم خواهند ایستاد. بلکه شما ملزم به رعایت موارد دیگر هستید. زمانیکه شما با مشورت دیگران و اطرافیانتان تصمیم میگیرید که قدم مهمی مانند امر ازدواج را بردارید، این موضوع شما را بسیار هیجان انگیز می کند اما در عین خال می تواند دلهره آور و  اضطراب زا باشد. می توان گفت ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات هر شخص می باشد که آثار فراوانی را تا پایان عمر دارد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نکات مهمی در زمینه آمادگی ازدواج آشنا نماییم:

یکی از مهم ترین دلایل و نشانه های ازدواج آمادگی روحی و روانی زوجین است. این مقوله بسیار مهم است و مرد و زن بایستی قبل از ازدواج مشورت های لازم را با اطرافیان و متخصص ها و مشاورین ازدواج داشته باشند تا اگر ضعف هایی دارند برطرف شده و در آینده زندگی زناشویی مشکلی نداشته باشند. یکی دیگر از نشانه های ضروری دیگر این است که همیشه به تفاوت ها احترام بگذارید. زندگی زناشویی جایی است برای پیدا کردن شباهت ها و احترام گذاشن به تفاوت ها. اگر قادر نباشید به نظری که با نظر شما مخالف باشد یا ایده ای که بهتر از شما باشد احترام بگذارید، در آینده زندگی زناشویی دچار مشکلاتی با شریک زندگیتان خواهید. پس حتماً وقتی به مسئله یا مشکلی برخورد می کنید، با کمک و هم فکری شریک زندگیتان راه حل مناسب برای حل آن مشکل پیدا نمایید. پس پیدا کردن ضعف های رفتاری و احترام به نظر فرد دیگر را جزو خصوصیات رفتاری خود کنید.

پول می تواند هم معجزه کند و هم همه چیز را بدتر کند ولی این جمله را به خاطر داشته که پول همه چیز نیست و همه چیز پول نیست. چه بسا کسانی هستند که از لحاظ مالی غنی بوده ولی از لحاظ خصوصیات رفتاری نمی توانند شریک خوبی برای یکدیگر باشند. همیشه برای خرج هایی که در زندگی انجام می دهید برنامه داشته باشید و سعی نمایید در خرج زندگی به همدیگر کمک نمایید. برای اهداف خود برنامه داشته باشید و متناسب با آن عمل نمایید. به عنوان مثال اگر قرار است خانه برای خود تهیه کنید، برنامه ریزی لازم برای تهیه بودجه آن را داشته و تمام تلاش خود را به کار گیرید و فراموش نکنید که شریک زندیگیتان را در جریان همه امور قرار گیرد زیرا او همیشه در کنار شماست.

نکته مهم دیگر این است که همیشه مدت زمان طولانی ای در کنار هم باشید و نگذارید هیچگاه فاصله بین شما و شریک زندگیتان بیفتد.

مسئله دیگر عدم ترس زوجین است. هیچگاه نباید از مشکلات و سختی های زندگی زناشویی و اتفاقات بعد از آن بترسید. زیرا ترس مساوی است با شکست در برابر مسائل و مشکلات. همیشه خود را آماده برابری در برابر چالش ها و مشکلات سخت زندگی قرار دهید و اعتماد به نفس داشته باشید. اگر در این زمینه ضعف دارید حتماً به متخصصان روان شناس و مشاورین ازدواج مراجعه کرده تا شما را به بهتربن شکل ممکن راهنمایی نمایند.

نشانه دیگر این است که آیا می خواهید پدر یا مادر شوید؟ قبل از ازدواج حتماً در این مورد با شریک زندگی آینده تان صحبت نمایید. ممکن است شما اصلاً دوست ندارید که بچه داری شوید یا اینکه دیر بچه دار شوید. پس این مورد با همسرتان صحبت نمایید و دلایل خود را بازگو نمایید.

به این جمله توجه نمایید که شما فقط برای خود نیستید. شما برای همسر و بچه های خود هستید و اگر سودی به شما برسد آن ها سود خواهند کرد و خدای ناکرده اگر ضرری به شما برسد نیز آن ها هم ضرر خواهند کرد. پس در برداشتن گام ها و قدم هایی که در طول زندگی برمی دارید حتماً با برنامه عمل کنید و هیچگاه با خود لجبازی نکنید. زیرا این امر برابر است با لجبازی با خانواده خود. همچنین ازدواج یعنی اعتماد به بکدیگر در همه زمینه ها پس این امر را در ذات خود تقویت نمایید. نسبت به اسرار و رازهای خود بی تفاوت نباشید و از بازگویی رازهای شخصی خود به دیگران اجتناب کنید. لازم به ذکر است که از خانواده و اشنایان خود در همه زمینه ها مشورت نمایید.

در نهایت ازدواج یعنی اینکه بدون یکدیگر زندگی برای شما سخت و تلخ است. شما عمیقاً عاشق هم هستید و زندگی بدون شریک زندگیتان را برای خود غیر ممکن می دانید.

یادتان نرورد پس از همه این موارد برای برگزاری مجالس عروسی خود برنامه صحیح و لازم را داشته باشید.

اگر از این مطلب خوشتان آمد آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram
بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .